Połowa czyli 50 Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie zawierciańskim, skorzystała w roku 2018 z odpisów 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz Związku.

Kwotowo nie jest to może zbyt oszałamiająca suma, ale cieszymy się z każdej złotówki która zasila nasze skromne konta, gdyż potrzeby są duże. 
W 2017 roku OSP naszego powiatu z 1% uzyskały sumę 33 158,73 zł, natomiast za 2018 rok była to kwota 50 874,50 zł. 
Dzięki temu wsparciu w remizach naszych OSP przybywa trochę sprzętu, ubrań, węży i mundurów. Wszyscy strażacy serdecznie dziękują i liczą, że odpisy w 2019 roku wcale nie będą mniejsze, liczymy na grono naszych sympatyków, przyjaciół i wspomożycieli. 

Od 2017 roku prowadzimy „Powiatowy Konkurs na Najlepszą Jednostkę OSP Powiatu Zawierciańskiego w Pozyskiwaniu 1% Podatku. 


W roku bieżącym najlepsze jednostki OSP w tym konkursie to:

 

1.     OSP Ryczów Kolonia – gmina Ogrodzieniec,

2.     OSP Starzyny             - gmina Szczekociny,

3.     OSP Siamoszyce         - gmina Kroczyce,

        

Wyróżniono również: OSP Ogrodzieniec, Grabiec, Marciszów, Porębę – Niwki, Włodowice. Górę Włodowską, Rudniki i Kiełkowice.

Dla trzech najlepszych OSP Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zawierciu ufundował skromne nagrody finansowe, odpowiednio za miejsca od pierwszego do trzeciego 300, 200 i 100 złotych, dla pozostałych w/w wyróżnienia na piśmie.

 

Życzymy wszystkim OSP jeszcze większych sukcesów w roku 2019.

 

 

Opracował: 
dh
Czesław Pantak