Okazją do tego rodzaju wyczynu będzie I Regionalny Turniej Paintballa Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Śląskiego, który odbędzie się 11 września 2016r.  na polu paintballowym w Porębie.Turniej zorganizowany będzie z inicjatywy dh Rafała Moskalika właściciela „ Pogranicze Paintball Team”, byłego zawodowego strażaka , a pod patronatem Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zawierciu. Strażacy walczyć będą o Puchar Prezesa Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zawierciu – Starosty Zawierciańskiego oraz o cenne nagrody.

            Swój udział w turnieju zapowiedzieli strażacy ochotnicy z powiatów: Bielskiego, Będzińskiego, Myszkowskiego, Tarnogórskiego i nieoficjalnie z województwa wielkopolskiego.

Warunki uczestnictwa w turnieju, jego przebieg, miejsce i nagrody szczegółowo opisane są w „ Regulaminie”, który zamieszczony jest na naszej stronie internetowej w zakładce Regulaminy.

            Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zawierciu zawsze popierał inicjatywy, które zapewniają godziwą rozrywkę naszym strażakom.

Służą one jednocześnie utrzymaniu dobrej kondycji wśród druhen i druhów oraz pozwalają rozwijać sprawność fizyczną niezbędną w autentycznych działaniach podczas gaszenia pożarów i innych zdarzeniach losowych
w których biorą udział.

Do już odbywających się turniejów powiatowych tenisa stołowego, halowej piłki nożnej i  piłki siatkowej dołącza turniej paintballa.

Zachęcamy naszych strażaków do udziału.

 

 

Opracował:

dh Czesław Pantak